Будівельні піддони
ТИПИ, ОСНОВНІ ПАРАМЕТРИ Й РОЗМІРИ
Умовна позначка піддона складається з букв, що позначають тип піддона  (Д – дерев’яний, М металевий), цифр, розміру, що характеризують, настил піддона в мм, вантажопідйомність. Піддони на поперечних опорних брусках із трикутними упорами по торцях (тип ПО) є основними й призначені для вантажно-розвантажувальних робіт і перевезення автомобільним, залізничним і водним транспортом, піддони з гаками по торцях (тип ПГ) призначені для перевезення тільки автомобільним транспортом.

ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ
Піддони повинні виготовлятися відповідно до вимог  стандарту по робочим кресленнях, затвердженим у встановленому порядку; робочі креслення на металеві піддони затверджуються за узгодженням з базовою організацією по стандартизації піддонів і контейнерів, застосовуваних у будівництві. Граничні відхилення габаритних розмірів піддонів від номінальних не повинні перевищувати по довжині й висоті ±5 мм, а по ширині + 5 – 10 мм. При виготовленні піддонів не допускаються: різниця довжин діагоналей піддона більш 10 мм; наскрізні зазори в місцях з’єднання опор з настилом; наскрізні зазори між елементами настилу більш 40 мм; відхилення поверхні настилу піддона від площинності 5 мм; уступи між елементами настилу піддона по висоті на лицьовій стороні більш 2 мм. З’єднання дерев’яних деталей піддонів повинне проводитися цвяхами . Головки цвяхів не повинні виступати з поверхні настилів і брусків, а виступаючі гострі кінці цвяхів повинні бути загнуті й утоплені в деревину поперек її волокон.  Дерев’яні деталі піддонів повинні виготовлятися з пиломатеріалів не нижче 3-го сорту хвойних порід  і не нижче 2-го сорту листяних порід.  Дошки настилу, опорні й упорні бруски повинні бути цільними, обрізними й при виготовленні піддонів задовольняти наступним вимогам:вологість деревини повинні бути не більш 22%; сучки на зовнішніх крайках крайніх дощок настилу  і в місцях з’єднання деталей цвяхами не допускаються;  торці дощок настилу й брусків повинні бути обпиляні під прямим кутом, відколи й наскрізні тріщини в них не допускаються. Зовнішні ребра дощок настилу, опорних і упорних брусків повинні бути притуплені шляхом зняття фаски.
За згодою підприємства-виготовлювача зі споживачем допускається на зовнішні поверхні металевих піддонів наносити антикорозійне й лакофарбове покриття.