До тих пір, поки в Україні є спеціальні податкові режими для приватних осіб-підприємців, питання про реєстрацію ФОП буде актуальним. Адже незважаючи на гучну хода e-government по країні, візити до податкової для українців поки що часто пов’язані з купами папірців, чергами і бюрократією. Наталя Ваховская, партнер агентства BrandContent, нещодавно пройшла через всі ці процедури і описала свій досвід в Facebook. З дозволу автора передруковуємо цей для підприємців-початківців список Лайфхак.

 

 

Зараз буде дуже довгий і нудний текст, але корисний для тих, хто планує оформляти ФОП.

От мені цікаво, чому у нас є маса івентів типу «Як створити успішний бізнес без фінансування», «Як просувати свій бізнес в соцмережах», «Як починати день 5 ранку і не облажався …», але при цьому мені на очі ні разу не попалася тема «Як без зайвих нервів і принижень зареєструватися підприємцем» або «Як всупереч хамському відношенню співробітників податкової не опинитися від ідеї платити державі податки».

Я дуже сподіваюся, що мій досвід допоможе комусь просто морально підготуватися до протистояння зі злом і з мінімальними нервами витримати це перше випробування великого підприємницького шляху. І головне: я не претендую на істину (в різних містах і районах міста цей процес може проходити з відхиленнями в негативну чи позитивну сторону (я реєструвалася в Дніпропетровську).

Я заздалегідь консультувалася з бухгалтером, читала закони, читала написані дуже доступною мовою статті на сайті «Приватний підприємець», але там було написано, як повинно бути, а не як є насправді. Я не була готова до того, що держава не забезпечує елементарну сервісну підтримку людині, яка заявляє про наміри платити йому гроші!

Я наївно задавала уточнюючі питання, і отримала ось такий парад грубих відповідей: «Не знаю», «Читайте на стіні», «Хто вам сказав, що тут (в кабінеті під вивіскою« Інформаційна служба »- примітка автора) вам дадуть інформацію?» , «Дівчина, я не знаю, я просто приймаю документи», «Ви що ні прочитали 15 статей закону ?! Так про що нам з вами говорити взагалі? ».

 

І якщо податки і реєстрація ФОПа для вас – чистий аркуш, ось мої лайфакі по збереженню нервів:

Знайдіть досвідченого бухгалтера і задайте йому якомога більше питань.

Перегляньте «Довідник підприємця» на chp.com.ua. Але врахуйте, там написано, як ПОВИННО бути, а не як буде насправді. Заздалегідь роздрукуйте кілька примірників заяви про державну реєстрацію (Заява про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця).

Безкоштовно вам їх ніхто не видасть. Але можуть продати – в кабінеті «Інформаційний сервіс» замість інформації вам його продадуть за 2 грн. Чек за послуги вам видадуть (на вимогу, звичайно), з печаткою приватного підприємця.

На сайті журналу «Приватний підприємець» знайдіть зразок заяви. Заздалегідь заповніть його, все друкованими літерами. Навіть не сподівайтеся, що співробітники єдиного реєстраційного офісу вам з цим допоможуть. Ви отримаєте тільки грубе і незадоволене: «Зразок – на стіні».

Заздалегідь визначтеся з необхідним списком кодів економічної діяльності за КВЕД. Коди з повними назвами вам необхідно вписати в заяву.

Заздалегідь визначтеся з системою оподаткування і ставкою податку (не намагайтеся зробити це самостійно, без допомоги практикуючого бухгалтера).

Разом з оригіналом паспорта, заповненою заявою і запасними чистими копіями (про всяк випадок), а також копією ІПН вирушайте на подачу документів в єдиний реєстраційний центр (в Дніпропетровську знаходиться за адресою пр. Імені газети Правда 42, 4 поверх).

Не звертайте увагу на те, що в Законі України №755 написано, що для державної реєстрації фізособи підприємцем подається тільки заява і паспорт громадянина України. Забороняється вимагати інші документи, не передбачені ст. 18 Закону № 755. Копію ІПН на А4 у вас все одно попросять. Якщо забули, вам зроблять копію за 2 грн.

Не дивуйтеся, коли на ваше запитання, навіщо потрібен ІПН, якщо в законодавстві це не вказано, в Центрі вам скажуть: «Програмне забезпечення ще працює впівоберта, тому все ще просимо».

Не дозволяйте «напарити» вам абсолютно непотрібну папку з чистими аркушами за 10 грн. Мені її продали автоматом разом з бланком заяви.