Для нормального функціонування будь-якого будівельного об’єкта, будь то квартира, заміський котедж або промисловий комплекс, потрібне проектування систем кондиціонування і вентиляції. Попередня розробка проекту позбавить вас від можливих інженерних помилок при монтажі, заощадить вам багато часу і коштів.

Повноцінна вентиляційна система забезпечує ряд важливих завдань, від чого залежить і стан приміщень, і, звичайно ж, ваше здоров’я. Головними завданнями є:

 • Заміна повітропотоків. У замкнутому приміщенні, де відсутня циркуляція повітря, накопичується вуглекислий газ від дихання людини, різні неприємні запахи, чадний газ від приладів опалення, пил, а також хвороботворні віруси, мікроорганізми і всілякі виділення предметів побуту.
 • Ліквідація вогкості. Ефективна і своєчасна просушка стелі, підлоги, стін та інших предметів меблів запобігає появі цвілі, грибка і розвитку гнилі.

Без припливно-повітряної вентиляції повітря неприємне і навіть небезпечне для людського організму. Це може привести до безлічі захворювань.

Види систем вентиляції (каталог).

Виділяють 2 основних типи вентиляції в квартирі або приватному будинку:

 1. Природна – виникає після перепадів тиску і температур всередині і зовні приміщень. В даному випадку дуже важливе проектування відповідних розмірів і розташування вентиляційних каналів.
 2. Примусова – підсилює природні потоки повітря за допомогою вентиляторів, обігріваючих приладів і фільтрів. Важливо враховувати електричну схему вентиляційних мереж.

 

Якщо говорити про природню вентиляцію, то цього цілком достатньо для невеликої квартири. Можна додатково встановити витяжки на кухні, в туалеті і ванній. Але що стосується просторого приватного будинку або котеджу, де є більше одного поверху, то тут потрібна установка більш складної системи вентиляції. До того ж, краще зробити попереднє проектування, щоб уникнути проблем при установці техніки.

Складання проекту вентиляції.

Ви можете виконати проектування самостійно або ж звернутися до фахівців. Перед початком розробки проекту припливно-витяжної вентиляції складається технічне завдання, яке включає:

 • кількість приміщень;
 • їх функціональне призначення;
 • площа кожної кімнати;
 • загальний план архітектури будівлі;
 • місцезнаходження і кількість додаткових об’єктів, які суттєво впливають на рух повітряних потоків (печі, санвузли, каміни, кондиціонери та ін.)

Проведення розрахунків проектування.

Для розрахунку необхідно визначити прийнятну потужність системи, яка вимірюється кількістю кубометрів повітря в годину, що пропускається. Це потрібно зробити і для всієї будівлі, і для кожного окремо приміщення. Даний параметр залежить від:

 1. Кратності повітрообміну кожного окремо приміщення. Цей показник визначає інтенсивність заміни повітряних мас в залежності від функціонального призначення кімнати.
 2. Максимальної кількості осіб, які одночасно перебувають у приміщенні. Від цього також залежить проектування вентиляції.

Провівши всі необхідні розрахунки, зазвичай виходить, що:

 • Для квартир багатоповерхових будинків потрібна система вентиляції потужністю 100 – 500 м3 / год.
 • Для приватних будинків і дач – від 1000 до 2500 м3 / ч.
 • Для виробничих будівель – від 1000 до 15000 м3 / год.

 

Замовити розрахунок і проектування припливно-витяжної вентиляції можна на сайті 7-vz.com. Проектно-монтажна компанія займається комплексним вирішенням завдань проектування систем вентиляції будь-якого рівня складності. Фахівці підберуть оптимальне обладнання для вашого будинку у відповідності з тех. завданням і особистими побажаннями.

 

Компанія “Вент-заводи”, – вентиляція, проектування, монтаж. Телефонуйте: +38(044) 221-25-52