У наш час проблеми опалювання житла стають дуже актуальними. Звичайно, якщо дозволяють фінанси то хочеться зробити так, щоб в усіх кімнатах будинку або квартири було тепло і комфортно. І вирішенням цієї проблеми є тепла підлога.

Вони бувають двох варіантів:

1.Трубопровід, заповнений гарячою водою з існуючої водопровідної системи;

2.Специальный електричний кабель.

Після укладання одного з видів теплої підлоги, робиться цементне стягування.

Європейські країни перші стали застосовувати для утеплення підлоги спеціальні електричні кабелі. І цей варіант утеплення підлоги перейшов до нас. Хоча, спочатку екологи були проти застосування таких кабелів, вважаючи, що вони дають шкідливе для здоров’я людини електромагнітне випромінювання. Але зараз електричні кабелі робляться з такого матеріалу, який практично не робить шкідливого впливу.

Правда все одно є недоліки такого варіанту утеплення підлог :

– постійне споживання електрики до 400 Вт в годину;

– тільки після повного висихання завершального стягування, можна включити теплу підлогу, а це не менше 45 днів;

– якщо при експлуатації тепла підлога вийшла з ладу, то доведеться знімати усе верхнє покриття і переробляти заново. А це непередбачені фінансові витрати.


Тому водяна підлога набагато вигідніша, і на оплаті гарячого водопостачання сильно не позначиться. Хіба що у ваших сусідів, якщо це квартирний будинок, знизиться температура води в системі, що може привести до скандалу.

Що б не сталося, неприємностей з вашою водяною підлогою, у разі протікання, необхідно для цих цілей використати тільки цілісні металопластикові труби, фірм, що зарекомендувала себе з доброї сторони. Труби з такого матеріалу – це гарантія збереження водяної підлоги і ваших фінансів.